Votre panier est vide
Maximize your kitchen's storage and style with the Frigidaire Gallery 27.8 Cu. Ft. French Door Refrigerator. This spacious, Energy Star certified appliance features a large capacity, adjustable shelving, and a built-in ice maker for ultimate convenience. Its sleek French door design offers easy access to fresh and frozen foods, making it ideal for large families and avid entertainers who demand both functionality and elegance.
Points forts du design
- Smudge-Proof® Stainless Steel
- Large Door Bin Storage
Pourquoi vous l'aimerez
- Keep produce fresh by automatically removing excess moisture and blocking out dry air
- Find what you're looking for with better organization
- Easily access 75% of your fresh food by opening just one door
| UGS/Modèle | GRFN2853AF |
| Marque | Frigidaire Gallery |
| Modèle | GRFN2853AF |
| Couleur | Stainless Steel |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 27.8 Cu. Ft. |
| Ice Maker | Yes |
| Energy Star | Yes |
| Water Dispenser | Yes |
| Width | 36" |
| Height | 70" |
| Depth | 33.38" |
| Weight | 340 lbs |
| UPC | 012505643037 |
| État | Nouveau |
- CrispSeal® Plus Crispers with Auto Humidity
- EvenTemp™ Cooling System
- SpaceWise® Organization System
- OpenAccess™ Door
- PurePour™ Water Filter
Garantie
1 Year Limited Warranty
