Votre panier est vide
The Frigidaire Gallery 20.0 Cu. Ft. Bottom Freezer Refrigerator combines spacious storage with a sleek counter-depth design. Its bottom freezer configuration offers easy access to fresh foods and frozen items, while Energy Star certification ensures efficient operation.
Ideal for modern kitchens, this refrigerator’s freestanding design and generous capacity make it perfect for families and those who love to entertain.
Points forts du design
- Counter-Depth Design
- Smudge-Proof® Stainless Steel
Pourquoi vous l'aimerez
- Keep produce fresh longer with advanced crisper technology
- Get a built-in look with a counter-depth design
- Find a place for everything with a flexible organization system
| UGS/Modèle | GRBN2012AF |
| Marque | Frigidaire Gallery |
| Modèle | GRBN2012AF |
| Couleur | Stainless Steel |
| Capacity | 20.0 cu. ft. |
| Energy Star | Yes |
| Configuration | Bottom Freezer |
| Installation Type | Freestanding, Counter-Depth |
| Width | 29.63" |
| Height | 70" |
| Depth | 29.63" |
| Weight | 225 lbs |
| UPC | 012505231620 |
| État | Nouveau |
- CrispSeal® Plus Crispers with Auto Humidity
- EvenTemp™ Cooling System
- SpaceWise® Organization System
- Auto-Close Doors
- Internal Water Dispenser
Garantie
1 Year Parts and Labor









