Votre panier est vide
The Frigidaire Gallery 1.9 Cu. Ft. Over-The-Range Microwave combines powerful performance with versatile venting. With 1000 watts of cooking power and a spacious interior, it easily handles family meals and quick snacks. The convertible venting system and 400 CFM fan efficiently remove smoke and odors, making it perfect for busy kitchens seeking both convenience and style.
Points forts du design
- Sleek design
- Full-width door
Pourquoi vous l'aimerez
- Automatically adjusts power levels and cooking times
- Brightly illuminates the cooktop below
- Easy to clean exterior
| UGS/Modèle | GMOS1964AF |
| Marque | Frigidaire Gallery |
| Modèle | GMOS1964AF |
| Couleur | Smudge-Proof Stainless Steel |
| CFM | 400 CFM |
| Wattage | 1000 Watts |
| Capacity | 1.9 Cu. Ft. |
| Venting Type | Convertible |
| Width | 29.875" |
| Height | 16.40625" |
| Depth | 15.75" |
| Weight | 62 lbs |
| UPC | 012505641833 |
| État | Nouveau |
- Sensor Cooking
- LED Interior Lighting
- One-Touch Options
- Smudge-Proof® Stainless Steel
- PureAir® Microwave Filter
Accessoires inclus
- Turntable
- Cooking Rack
Garantie
One-Year Limited Warranty


