Votre panier est vide
Upgrade your kitchen with the Frigidaire Gallery 1.9 Cu. Ft. Over-The-Range Microwave, designed for busy households seeking both style and performance. With a spacious 1.9 cu. ft. capacity and 1000 watts of power, it handles everything from reheating leftovers to preparing family meals with ease. The convertible venting system allows for flexible installation, whether you need recirculating or external venting. Modern features and a sleek design make this microwave a perfect fit for contemporary kitchens.
Points forts du design
- Smudge-Proof® Black Stainless Steel
- Sleek design with integrated handle
Pourquoi vous l'aimerez
- Automatically adjusts power levels and cooking times for a variety of items
- Captures cooking odors and filters recirculated air
- Provides bright, natural-looking light over your cooktop
| UGS/Modèle | GMOS1964AD |
| Marque | Frigidaire Gallery |
| Modèle | GMOS1964AD |
| Couleur | Black Stainless Steel |
| CFM | 300 |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 1000 Watts |
| Capacity | 1.9 Cu. Ft. |
| Venting System | Convertible (Recirculating/Vented) |
| Width | 29.88" |
| Height | 16.41" |
| Depth | 15.78" |
| Weight | 62 lbs |
| UPC | 012505581179 |
| État | Nouveau |
- Sensor Cooking
- PureAir® Microwave Filter
- Powerful Three Speed Ventilation
- Bright LED Lighting
- Effortless Clean™ Interior
Accessoires inclus
- Glass Turntable
- Cooking Rack
Garantie
1 Year Limited Warranty
