Votre panier est vide
The Frigidaire Gallery 30'' Single Electric Wall Oven delivers professional-grade performance in a sleek, modern package. With a spacious 5.3 cu. ft. capacity, it’s perfect for baking, roasting, and broiling with precision.
Electric cooking technology ensures even heat distribution, while the 30-inch size fits seamlessly into any kitchen. Ideal for home cooks and bakers who value reliability and style.
Points forts du design
- Smudge-Proof® Stainless Steel
- Premium Touch Screen Control Panel
Pourquoi vous l'aimerez
- Make healthier and delicious meals for your family with Air Fry
- Achieve faster, more even baking results with True European Convection
- Resists fingerprints and cleans easily
| UGS/Modèle | GCWS3067AD |
| Marque | Frigidaire Gallery |
| Couleur | Stainless SteelBlack Stainless Steel |
| Size | 30 inch |
| Capacity | 5.3 cu. ft. |
| Fuel Type | Electric |
| Width | 30" |
| Height | 29" |
| Depth | 25.13" |
| Weight | 160 lbs |
| UPC | 012505230883 |
| État | Nouveau |
- Air Fry
- True European Convection
- Steam Bake
- No Preheat
- Self Clean with Steam Clean option
- Temperature Probe
Accessoires inclus
- Air Fry Tray
Garantie
1 Year Parts and Labor





