Votre panier est vide
Maximize your kitchen’s potential with the Frigidaire Gallery 30" Electric Wall Oven and Microwave Combination featuring Air Sous Vide. The lower oven’s 5.3 cu. ft. capacity and the 1.7 cu. ft. microwave provide versatile cooking and reheating options.
The Air Sous Vide function delivers precise, restaurant-quality results, making this combo perfect for gourmet cooks and busy families. Its sleek 30-inch design integrates seamlessly into any modern kitchen.
Points forts du design
- Smudge-Proof® Stainless Steel
- Premium LCD Touch Screen Control Panel
Pourquoi vous l'aimerez
- Combines the convenience of a microwave with the performance of a wall oven
- Unlock new cooking techniques like Air Sous Vide and Air Fry
- Doubles as a second oven with convection cooking in the microwave
| UGS/Modèle | GCWM3070AF |
| Marque | Frigidaire Gallery |
| Couleur | Stainless Steel |
| Size | 30 inch |
| Fuel Type | Electric |
| Microwave Capacity | 1.7 cu. ft. |
| Lower Oven Capacity | 5.3 cu. ft. |
| Width | 30" |
| Height | 43.88" |
| Depth | 25.13" |
| Weight | 250 lbs |
| UPC | 012505231729 |
| État | Nouveau |
- Air Sous Vide (Lower Oven)
- Air Fry (Lower Oven)
- Steam Bake (Lower Oven)
- Total Convection (Lower Oven)
- Convection Cooking (Microwave)
- No Preheat
Accessoires inclus
- Air Fry Tray
Garantie
1 Year Parts and Labor




