Votre panier est vide
Discover next-level cooking with the Frigidaire Gallery 30'' Freestanding Induction Range with Air Fry. The 5.4 Cu. Ft. oven features True Convection for even baking, while the induction cooktop offers precise, fast heating. Air Fry technology lets you prepare healthier meals with crispy results. Ideal for modern cooks who want speed, efficiency, and versatility in one stylish appliance.
Points forts du design
- Smudge-Proof® Black Stainless Steel
- Front Controls
Pourquoi vous l'aimerez
- Deliver all of the flavor and none of the guilt with Air Fry
- Faster, more even baking results with True Convection
- Induction is more responsive than gas or electric cooktops
| UGS/Modèle | GCRI306CBF |
| Marque | Frigidaire Gallery |
| Modèle | GCRI306CBF |
| Couleur | Smudge-Proof Black Stainless Steel |
| Cooktop | Induction |
| Voltage | 240V |
| Capacity | 5.4 Cu. Ft. |
| Oven Type | True Convection |
| Width | 29.875" |
| Height | 36.625" |
| Depth | 29.1875" |
| Weight | 205 lbs |
| UPC | 012505116344 |
| État | Nouveau |
- Air Fry
- True Convection
- Fast Steam Cleaning Option
- Amazingly fast heat with Induction
- Auto Sizing Pan Detection
- Safe Surface - Induction only heats pans and the food in them
Accessoires inclus
- Air Fry Tray
Garantie
One-Year Limited Warranty
