Votre panier est vide
Cook smarter and healthier with the Frigidaire Gallery 30'' Front Control Induction Range with Air Fry. This innovative range features a 5.4 cu. ft. oven with true convection for even baking, and induction technology for fast, precise cooking. The built-in Air Fry function lets you create crispy favorites with less oil. Perfect for families and home chefs who want efficiency, versatility, and modern style.
Points forts du design
- Front control design
- Smudge-Proof® Black Stainless Steel
Pourquoi vous l'aimerez
- Cook meals faster with incredibly fast induction heat
- Make healthier and delicious meals for your family with Air Fry
- Induction is more responsive than gas or electric, and easy to clean
| UGS/Modèle | GCFI306CBF |
| Marque | Frigidaire Gallery |
| Modèle | GCFI306CBF |
| Couleur | Smudge-Proof® Black Stainless Steel |
| Capacity | 5.4 Cu. Ft. |
| Control Type | Knobs and Touch |
| Oven Convection | True Convection |
| Cooking Technology | Induction |
| Width | 29.9375" |
| Height | 36.625" |
| Depth | 26.75" |
| Weight | 220 lbs |
| UPC | 012505513067 |
| État | Nouveau |
- Air Fry
- True Convection
- Fast Steam Cleaning Option
- Temperature Probe
- Auto Sizing™ Pan Detection
- Bridge Element
Accessoires inclus
- Air Fry Tray
- Temperature Probe
Garantie
1-Year Limited Warranty
