Votre panier est vide
Transform your cooking with the Frigidaire Gallery 30'' Front Control Gas Range with Air Fry. This 5.6 cu. ft. range features five sealed burners and True Convection for even baking and roasting. The built-in Air Fry technology lets you prepare crispy, healthier meals right in your oven.
Ideal for busy families and health-conscious cooks, this range offers intuitive front controls and a spacious oven, making meal prep efficient and enjoyable.
Points forts du design
- Front Control Design
- Edge-to-Edge Grates
Pourquoi vous l'aimerez
- Make healthier and delicious meals for your family with Air Fry
- Faster, more even multi-rack baking with a powerful convection fan
- Get meals on the table faster with the powerful 18,000 BTU burner
| UGS/Modèle | GCFG3060BF |
| Marque | Frigidaire Gallery |
| Modèle | GCFG3060BF |
| Couleur | Smudge-Proof Stainless Steel |
| Cooktop | 5 Sealed Burners |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 5.6 Cu. Ft. |
| Oven Type | True Convection |
| Width | 29.875" |
| Height | 36.625" |
| Depth | 25.75" |
| Weight | 200 lbs |
| UPC | 012505513071 |
| État | Nouveau |
- Air Fry
- True Convection
- Flexible 5-Burner Cooktop with 18,000 BTU Quick Boil Burner
- Fast Steam Cleaning Option
- Continuous Corner-to-Corner Grates
- Smudge-Proof® Stainless Steel
Accessoires inclus
- Air Fry Tray
Garantie
1 Year Limited Warranty
