Votre panier est vide
Cook with confidence using the Frigidaire Gallery 30'' Front Control Electric Range with Air Fry. This range features a 5.4 cu. ft. oven, five electric smoothtop elements, and true convection for even baking. The built-in Air Fry function lets you enjoy healthier, crispy meals without extra oil. Perfect for busy families and home chefs who want versatility and innovation in their kitchen.
Points forts du design
- Smudge-Proof® Black Stainless Steel
- Front Control Design
Pourquoi vous l'aimerez
- Deliver all of the flavor and none of the guilt with Air Fry
- Resists fingerprints and cleans easily
- Faster, more even baking results with True Convection
| UGS/Modèle | GCFE307CBF |
| Marque | Frigidaire Gallery |
| Modèle | GCFE307CBF |
| Couleur | Black Stainless Steel |
| Capacity | 5.4 cu. ft. |
| Cooktop Type | Electric Smoothtop |
| Convection Type | True Convection |
| Number of Elements | 5 |
| Width | 29.9375" |
| Height | 36.625" |
| Depth | 25.75" |
| Weight | 180 lbs |
| UPC | 012505514660 |
| État | Nouveau |
- Air Fry
- True Convection
- Fast Steam Cleaning Option
- SpaceWise® Triple Expandable Element
- 30-Minute Fast Steam Clean
Accessoires inclus
- Air Fry Tray
Garantie
1 Year Limited Warranty









