Votre panier est vide
Upgrade your kitchen with the Frigidaire Gallery 30'' Front Control Electric Range, equipped with Air Fry for healthier meals. Enjoy a spacious 5.4 cu. ft. oven and a radiant smoothtop featuring five elements for flexible cooking. The intuitive front controls enhance accessibility and style, while the Air Fry function lets you prepare crispy favorites with less oil. Perfect for families and home cooks who value performance, innovation, and modern design.
Points forts du design
- Front Controls
- Smudge-Proof® Stainless Steel Finish
Pourquoi vous l'aimerez
- Healthier cooking with Air Fry
- Faster, more even baking with True Convection
- Easy to clean cooktop and oven
| UGS/Modèle | GCFE306CBF |
| Marque | Frigidaire Gallery |
| Modèle | GCFE306CBF |
| Couleur | Stainless Steel |
| Voltage | 240V / 208V |
| Capacity | 5.4 cu. ft. |
| Cooktop Type | Radiant Smoothtop |
| Number of Elements | 5 |
| Width | 29.88" |
| Height | 36.63" |
| Depth | 26.75" |
| Weight | 180 lbs |
| UPC | 012505648896 |
| État | Nouveau |
- Air Fry
- True Convection
- Fast Steam Cleaning Option
- Flexible Five Element Cooktop
- Quick Boil Element
- Storage Drawer
Accessoires inclus
- Air Fry Tray
Produits compatibles
FGMV176NTF
Garantie
1 Year Limited Warranty







