Votre panier est vide
Enjoy reliable food storage with the Frigidaire 18.3 Cu. Ft. Top Freezer Refrigerator. Its spacious interior is designed to maximize organization, with adjustable shelves and door bins for easy access. The optional ice maker (sold separately) adds convenience for busy households.
This classic top freezer design is perfect for families or anyone seeking dependable performance and straightforward functionality in their kitchen.
Points forts du design
- Classic top freezer design
- Reversible door for flexible placement
Pourquoi vous l'aimerez
- Keeps food fresh by reacting quickly to temperature fluctuations
- Flexible storage options to fit your needs
- Keep your fruits and vegetables fresh in our humidity-controlled crisper drawers
| UGS/Modèle | FRTE1835AW |
| Marque | Frigidaire |
| Modèle | FRTE1835AW |
| Couleur | White |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 18.3 Cu. Ft. |
| Ice Maker | Optional (IM117000) |
| Energy Star | No |
| Width | 29.625" |
| Height | 66.375" |
| Depth | 31.75" |
| Weight | 185 lbs |
| UPC | 012505641705 |
| État | Nouveau |
- EvenTemp™ Cooling System
- Spacious Interior Storage Options
- Humidity-Controlled Crisper Drawers
- Reversible Door Swing
Garantie
1 Year Limited Warranty
