Votre panier est vide
The Frigidaire 1.8 Cu. Ft. Over-the-Range Microwave offers powerful 1000-watt cooking in a sleek, space-saving design. With a generous 1.8 cu. ft. capacity and convertible venting, it’s perfect for busy families and home cooks. Enjoy easy installation, intuitive controls, and reliable performance for all your quick meals and snacks.
Points forts du design
- Interior LED Lighting
Pourquoi vous l'aimerez
- Large capacity provides ample cooking space
- Easily cook foods with the touch of a button
- Clear, bright view of your cooktop
| UGS/Modèle | FMOW1852AS |
| Marque | Frigidaire |
| Modèle | FMOW1852AS |
| Couleur | Stainless Steel |
| CFM | 300 |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 1000 Watts |
| Capacity | 1.8 Cu. Ft. |
| Venting System | Convertible (Recirculating/Vented) |
| Width | 29.88" |
| Height | 16.41" |
| Depth | 15.78" |
| Weight | 55 lbs |
| UPC | 012505579978 |
| État | Nouveau |
- Fits-More™ Capacity
- Cooktop LED Lighting
- Two Speed Ventilation
- One-Touch Options
Accessoires inclus
- Glass Turntable
Garantie
1 Year Limited Warranty
