Votre panier est vide
Maximize your frozen food storage with the Frigidaire 15.5 Cu. Ft. Upright Freezer. Its frost-free technology eliminates the hassle of manual defrosting, while the spacious interior and adjustable shelves provide flexible organization. Perfect for families and anyone who loves to stock up, this freezer delivers reliable performance and easy access to all your frozen favorites.
Points forts du design
- Sleek pocket handle
Pourquoi vous l'aimerez
- Keep food frozen for over two days if there is a power outage.
- Easily organize your family's frozen favorites with adjustable shelves, a deep bottom basket, and five spacious door bins.
- Prevents warm spots and unwanted freezing with our variable speed compressor.
| UGS/Modèle | FFUE1626AW |
| Marque | Frigidaire |
| Modèle | FFUE1626AW |
| Couleur | White |
| Voltage | 115V |
| Capacity | 15.5 Cu. Ft. |
| Energy Star | No |
| Defrost Type | Frost-Free |
| Width | 27.75" |
| Height | 67.75" |
| Depth | 29" |
| Weight | 185 lbs |
| UPC | 012505641991 |
| État | Nouveau |
- EvenTemp™ Cooling System
- Power Outage Assurance
- Flexible Interior Organization System
- Door Ajar Alarm
- Floor-Projected Power-On Indicator
Garantie
1-Year Limited Warranty

