Votre panier est vide
Upgrade your kitchen with the Frigidaire 18.3 Cu. Ft. Top Freezer Refrigerator. Energy Star certified, this fridge offers efficient cooling and ample storage for families and busy households.
Adjustable shelving and crispers make it easy to organize groceries, while the classic design fits seamlessly into any kitchen décor.
Points forts du design
- Smudge-Proof® Stainless Steel
Pourquoi vous l'aimerez
- Resists fingerprints and cleans easily.
- Keep food fresh by preventing warm spots with the EvenTemp™ Cooling System.
- Ensure your food stays fresh as doors automatically close when left ajar.
| UGS/Modèle | FFHT1822UV |
| Marque | Frigidaire |
| Modèle | FFHT1822UV |
| Couleur | Smudge-Proof Stainless Steel |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 18.3 Cu. Ft. |
| Energy Star | Yes |
| Width | 29.625" |
| Height | 66.375" |
| Depth | 31.75" |
| Weight | 185 lbs |
| UPC | 012505646032 |
| État | Nouveau |
- EvenTemp™ Cooling System
- Flexible Interior Storage System
- Auto-Close Doors
- Humidity-Controlled Crisper Bins
Garantie
1 Year Limited Warranty





