Votre panier est vide
Perfect for apartments and smaller kitchens, the Frigidaire 11.6 Cu. Ft. Top Freezer Apartment-Size Refrigerator offers compact storage without sacrificing functionality. Adjustable shelves and door bins help you organize your groceries efficiently.
Despite its smaller footprint, this refrigerator provides reliable cooling and a classic design that fits any space.
Points forts du design
- Compact 24" width
Pourquoi vous l'aimerez
- Fits in smaller spaces like apartments and condos.
- Customize storage to fit your needs with adjustable shelving.
- Install the door to open left or right based on your kitchen layout.
| UGS/Modèle | FFET1222UW |
| Marque | Frigidaire |
| Modèle | FFET1222UW |
| Couleur | White |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 11.6 Cu. Ft. |
| Energy Star | No |
| Width | 23.75" |
| Height | 59.875" |
| Depth | 28.5" |
| Weight | 135 lbs |
| UPC | 012505644571 |
| État | Nouveau |
- Store-More™ Crisper Drawer
- Reversible Door
- SpaceWise® Adjustable Glass Shelving
- Full-Width Freezer Shelf
Garantie
1 Year Limited Warranty
