Votre panier est vide
Upgrade your kitchen with the Frigidaire 30'' Freestanding Electric Range with Fan Convection. Featuring a 5.3 cu. ft. oven and a smoothtop ceramic glass cooktop with five elements, this range delivers precise, even cooking every time. Its classic white finish and easy-to-clean surfaces make it a stylish and practical choice for any home.
Points forts du design
- Store-More™ Storage Drawer
Pourquoi vous l'aimerez
- Get faster, more even baking results
- A 30-minute light oven cleaning that's chemical-free and odor-free
- Store your cookware in the convenient drawer below the oven
| UGS/Modèle | FCRE306CAW |
| Marque | Frigidaire |
| Couleur | White |
| Voltage | 240V/208V |
| Capacity | 5.3 Cu. Ft. |
| Cooktop Type | Smoothtop Ceramic Glass |
| Number of Elements | 5 |
| Width | 29.88" |
| Height | 47" |
| Depth | 25.75" |
| Weight | 160 lbs |
| UPC | 012505513200 |
| État | Nouveau |
- Fan Convection
- Fast Steam Cleaning Option
- Flexible Five Element Cooktop
- Extra-Large 12" Element
- One-Touch Self Clean
Garantie
1 Year Limited Warranty
