Votre panier est vide
Upgrade your kitchen with the Frigidaire 30'' Front Control Electric Range featuring innovative Air Fry technology. Enjoy healthier, crispy meals without the need for extra oil, thanks to the built-in Air Fry feature. The spacious 5.4 cu. ft. oven capacity is perfect for family dinners and entertaining guests.
With easy-to-use electronic touch controls, precise temperature management is at your fingertips. This range is designed for convenience and style, making it ideal for busy households seeking both performance and modern aesthetics.
Points forts du design
- Front Control Design
- Stainless Steel Finish
Pourquoi vous l'aimerez
- Make healthier and delicious meals with Air Fry
- A 30-minute light oven cleaning that's chemical-free, odor-free, and fast
- Flexible five element cooktop designed to handle all of your cooking needs
| UGS/Modèle | FCFE308CAS |
| Marque | Frigidaire |
| Modèle | FCFE308CAS |
| Couleur | Stainless Steel |
| Voltage | 240V / 208V |
| Capacity | 5.4 Cu. Ft. |
| Energy Star | No |
| Control Type | Electronic Touch |
| Cooktop Type | Smoothtop |
| Number of Burners | 5 |
| Width | 29.9375" |
| Height | 36.625" |
| Depth | 25.75" |
| Weight | 175 lbs |
| UPC | 012505514603 |
| État | Nouveau |
- Air Fry
- Fast Steam Cleaning Option
- Quick Boil Element
- Even Baking Technology
- Store-More™ Storage Drawer
Accessoires inclus
- Oven Racks (2)
Garantie
1 Year Limited Warranty
