Votre panier est vide
Cook like a pro with the Frigidaire 30'' Front Control Electric Range featuring Fan Convection. With a spacious 5.4 cu. ft. oven, smoothtop ceramic glass cooktop, and five elements, this range delivers even baking and flexible cooking options. The front control design offers easy access, making it ideal for home chefs who value precision and style.
Points forts du design
- Front Controls
Pourquoi vous l'aimerez
- Get faster, more even baking results with Fan Convection
- A 30-minute light oven cleaning that's chemical-free, odor-free, and fast
- Cook more at once with five elements designed to handle all of your cooking needs
| UGS/Modèle | FCFE306CAS |
| Marque | Frigidaire |
| Modèle | FCFE306CAS |
| Couleur | Stainless Steel |
| Voltage | 240V/208V |
| Capacity | 5.4 Cu. Ft. |
| Cooktop Type | Smoothtop Ceramic Glass |
| Number of Elements | 5 |
| Width | 29.88" |
| Height | 36.63" |
| Depth | 26" |
| Weight | 170 lbs |
| UPC | 012505513231 |
| État | Nouveau |
- Fan Convection
- Fast Steam Cleaning Option
- Flexible Five Element Cooktop
- Extra-Large 12" Element
- Keep Warm Zone
Garantie
1 Year Limited Warranty
