Votre panier est vide
The Frigidaire 24'' Panel Ready Built-In Dishwasher seamlessly blends into your kitchen with customizable panel options. With a 14 place setting capacity and a quiet 49 dBA operation, it’s perfect for busy households and open-plan living. The durable plastic tub and efficient wash cycles ensure sparkling clean dishes every time, making this dishwasher a practical and stylish choice for modern homes.
Points forts du design
- Panel-Ready design allows for customization to match kitchen cabinetry
Pourquoi vous l'aimerez
- Achieve a seamless look in your kitchen with a custom panel.
- Save time with a 34-minute quick wash cycle.
- Get better water coverage with the BladeSpray® Arm.
| UGS/Modèle | FDSR4501AP |
| Marque | Frigidaire |
| Modèle | FDSR4501AP |
| Couleur | Panel Ready |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 14 Place Settings |
| Energy Star | Yes |
| Noise Level | 49 dBA |
| Tub Material | Plastic |
| Width | 24" |
| Height | 33.75" |
| Depth | 25" |
| Weight | 65 lbs |
| UPC | 012505514219 |
| État | Nouveau |
- BladeSpray® Arm
- EvenDry™ System
- Third Level Rack
- Adjustable Upper Rack
- 34-Minute Quick Wash
Garantie
1-Year Limited Warranty



