Votre panier est vide
The Frigidaire 24" Built-In Dishwasher offers powerful cleaning with a sleek stainless steel tub and quiet 51 dBA operation. Designed for modern kitchens, it accommodates up to 14 place settings, making it ideal for families or frequent entertainers.
Advanced wash cycles and a durable construction ensure sparkling results every time. Upgrade your dishwashing routine with Frigidaire’s blend of style, efficiency, and reliability.
Points forts du design
- Durable Stainless Steel Tub
Pourquoi vous l'aimerez
- Durable stainless steel interior resists streaks, stains, and odors
- Provides a thorough clean with the BladeSpray® Arm's rotating water jets
- Quiet operation at 51 dBA
| UGS/Modèle | FDSH4502BF |
| Marque | Frigidaire |
| Modèle | FDSH4502BF |
| Couleur | Black |
| Amps | 15A |
| Voltage | 120V |
| Energy Star | Yes |
| Tub Material | Stainless Steel |
| Decibel Level | 51 dBA |
| Place Settings | 14 |
| Width | 24" |
| Height | 35.75" |
| Depth | 25" |
| Weight | 78 lbs |
| UPC | 012505116718 |
| État | Nouveau |
- BladeSpray® Arm
- DishSense® Technology
- Sanitize Option
- Adjustable Upper Rack
- NSF® Certified
Garantie
One-Year Limited Warranty
