Votre panier est vide
Breathe easier with the Frigidaire Air Purifier, designed to cover areas up to 400 sq ft. Featuring a 3-step HEPA filtration system, it effectively captures allergens, dust, and pet dander, ensuring a cleaner and healthier environment for your home. With a whisper-quiet noise level of just 20 dBA on the lowest setting, this air purifier operates silently, making it perfect for bedrooms or nurseries. Enjoy fresher air and peace of mind with the Frigidaire Air Purifier.
Points forts du design
- Compact design
- Modern aesthetic
Pourquoi vous l'aimerez
- Eliminates allergens
- Promotes easier breathing
- Healthier lifestyle
- Peaceful home environment
- Easy monitoring
| UGS | FHAP2040A1 |
| Marque | Frigidaire |
| Couleur | White |
| CADR | 260 m³/h (153 CFM) |
| Timer | 2, 4, 8 hours |
| Voltage | 120V |
| Fan Speeds | 4 |
| Filtration | 3-step HEPA filtration |
| Energy Star | No |
| Noise Level | 20 dBA (lowest setting) |
| Coverage Area | Up to 400 sq ft |
| Width | 9.84" |
| Height | 19.69" |
| Depth | 9.84" |
| Weight | 10.14 lbs |
| UPC | 012505117282 |
| État | Nouveau |
- 3-step HEPA filtration
- Air Quality Monitoring Technology
- Ultra-quiet operation
- Filter replacement indicator
- Sleep mode
- Auto mode
- Child lock
Compatible maison intelligente
Frigidaire App
Accessoires inclus
- Filter (FHAPF2040)
Garantie
1 Year Limited Warranty
