Votre panier est vide
The Frigidaire 6,000 BTU Window-Mounted Room Air Conditioner is perfect for cooling rooms up to 250 sq ft. With a cooling capacity of 6,000 BTU, it efficiently cools your space while providing three fan speeds for customized comfort. Although it is not Energy Star rated, it delivers reliable performance at an affordable price. Ideal for bedrooms or small living areas, this air conditioner ensures a refreshing environment during hot summer days.
Points forts du design
- Standard design
Pourquoi vous l'aimerez
- Cools rooms efficiently
- Convenient controls
| UGS | FHWC063TC1 |
| Marque | Frigidaire |
| Couleur | White |
| Timer | 24-hour programmable |
| Voltage | 115V |
| Controls | Electronic |
| Fan Speeds | 3 |
| Energy Star | No |
| Coverage Area | Up to 250 sq ft |
| Cooling Capacity | 6,000 BTU |
| Width | 18.5" |
| Height | 13.3" |
| Depth | 15.8" |
| Weight | 44 lbs |
| UPC | 012505117367 |
| État | Nouveau |
- Sleep Mode
- Auto Restart
- Remote Control
- Filter Check Indicator
- Multi-Directional Airflow
Accessoires inclus
- Remote control
- Window mounting kit
Garantie
1 Year Limited Warranty
