Votre panier est vide
The Frigidaire 27" Gas Laundry Center combines a powerful 3.9 cu. ft. top load washer and a 5.5 cu. ft. gas dryer in a space-saving design. Perfect for apartments, condos, or homes with limited laundry space, this all-in-one unit delivers efficient cleaning and drying performance.
Enjoy easy-to-use controls and robust capacity in a compact footprint, making laundry day simpler and more convenient for busy households.
Points forts du design
- Space-saving unitized design
- Rotary knob controls
Pourquoi vous l'aimerez
- Fits into smaller spaces like closets or apartments
- Provides a variety of cycles for different fabric types
- Offers a complete laundry solution in a single footprint
| UGS/Modèle | FFRG4120SW |
| Marque | Frigidaire |
| Couleur | White |
| Washer Type | Top Load |
| Dryer Capacity | 5.5 Cu. Ft. |
| Dryer Fuel Type | Gas |
| Washer Capacity | 3.9 Cu. Ft. |
| Width | 27" |
| Height | 76" |
| Depth | 31.5" |
| Weight | 257 lbs |
| UPC | 012505229861 |
| État | Nouveau |
- 10 Wash Cycles
- 6 Dryer Cycles
- Timed Dryer Cycles
- End-of-Cycle Signal
- Agitator Wash System
Garantie
1-Year Limited Warranty




