Votre panier est vide
The Midea 20.0 Cu. Ft. Convertible Upright Freezer offers unmatched versatility, allowing you to switch between freezer and refrigerator modes as needed. Its frost-free technology ensures low maintenance, while the spacious interior is perfect for large families or bulk storage. Energy Star certified, it combines efficiency with flexible storage solutions.
Points forts du design
- Pocket handle
Pourquoi vous l'aimerez
- Ultimate flexibility to switch between freezer and refrigerator modes
- Large capacity for bulk storage needs
| UGS/Modèle | MRU21C7BWW |
| Marque | Midea |
| Couleur | White |
| Capacity | 20.0 cu. ft. |
| Energy Star | Yes |
| Defrost Type | Frost Free |
| Width | 32.8" |
| Height | 76.8" |
| Depth | 28.9" |
| Weight | 205 lbs |
| UPC | 810040942188 |
| État | Nouveau |
- Convertible between freezer and refrigerator
- Electronic temperature control
- Reversible door hinge
- Garage ready
- LED interior lighting
- 4 adjustable glass shelves
- 2 storage baskets
Garantie
1 Year Parts and Labor, 10 Years Compressor (Parts Only)



