Votre panier est vide
GE® 21.7 Cu. Ft. Manual Defrost Chest Freezer
UGS: FCM22DLWW|État: Nouveau
$2049.00
En stock
Color: White
Large 21.7 cu. ft. chest freezer for bulk storage.
Qté:
-+
Keep your frozen foods organized and accessible with the GE® 21.7 Cu. Ft. Manual Defrost Chest Freezer, designed for maximum storage capacity. With a spacious 21.7 cu. ft. interior, this chest freezer is perfect for bulk shopping and meal prepping. The manual defrost system ensures easy maintenance, while the mechanical controls allow for straightforward temperature adjustments. Ideal for families and those who like to stock up on frozen foods, this chest freezer is a reliable addition to any home.
Points forts du design
- Lift-Up Lid
- Recessed Handle
Pourquoi vous l'aimerez
- Efficiently illuminates the freezer interior
- Organize and access items easily
- Easy to monitor and adjust temperature
| UGS | FCM22DLWW |
| Marque | GE Appliances |
| Modèle | FCM22DLWW |
| Couleur | White |
| Voltage | 115V |
| Capacity | 21.7 cu. ft. |
| Controls | Mechanical |
| Energy Star | Yes |
| Defrost Type | Manual |
| Width | 73" |
| Height | 33.5" |
| Depth | 29.5" |
| Weight | 180 lbs |
| UPC | 084691833928 |
| État | Nouveau |
- LED Interior Lighting
- 5 Sliding Bulk Storage Baskets
- External Temperature Control
- Power On Light
- Defrost Drain
Accessoires inclus
- 5 Storage Baskets
Garantie
1-Year Limited