Votre panier est vide
Keep your frozen foods organized and easily accessible with the GE 17.3 Cu. Ft. Frost-Free Upright Freezer. Ideal for medium-sized households, this freezer features a generous interior and frost-free operation, saving you time on maintenance. The exterior electronic temperature control ensures your food stays at the perfect temperature, providing convenience and peace of mind.
Pourquoi vous l'aimerez
- Tested to perform in temperatures from 0°F to 110°F.
- Secure contents with an external lock and key.
- Bright interior lighting makes it easy to find what you need.
| UGS/Modèle | FUF17SMRWW |
| Marque | GE |
| Modèle | FUF17SMRWW |
| Couleur | White |
| Capacity | 17.3 cu. ft. |
| Energy Star | No |
| Defrost Type | Frost-Free |
| Temperature Control | Exterior Electronic |
| Width | 32.875" |
| Height | 64.75" |
| Depth | 29" |
| Weight | 186 lbs |
| UPC | 084691840590 |
| État | Nouveau |
- Garage Ready
- Lock with key
- LED interior lighting
- 3 Glass Shelves (2 Adjustable, 1 Fixed)
- 4 Full-Width Door Bins
Garantie
Limited 1-year entire appliance





