Votre panier est vide
Keep your frozen foods organized and accessible with the GE® 15.7 Cu. Ft. Manual Defrost Chest Freezer. This chest freezer offers generous storage space for bulk groceries, meal prep, and more. The adjustable temperature control lets you customize settings for optimal food preservation, while the manual defrost feature ensures consistent performance. Perfect for large families, hunters, or anyone needing extra freezer space, this freezer is built for reliability and efficiency.
Points forts du design
- Exterior Power 'On' light
Pourquoi vous l'aimerez
- Organize and store favorite foods for quick, easy access
- Keyed lock helps protect your valuable food items
- Easily see if the freezer is working without having to open the door
| UGS/Modèle | FCM16SLWW |
| Marque | GE |
| Modèle | FCM16SLWW |
| Couleur | White |
| Capacity | 15.7 cu. ft. |
| Defrost Type | Manual |
| Temperature Control | Adjustable |
| Width | 55" |
| Height | 33.5" |
| Depth | 28.5" |
| Weight | 141 lbs |
| UPC | 084691848524 |
| État | Nouveau |
- 4 sliding bulk storage baskets
- LED interior lighting
- Lock with key
- Power "On" light
- Second level rail system for baskets
Accessoires inclus
- 4 Storage Baskets
Garantie
Limited 1-year entire appliance





