Votre panier est vide
Store more and save energy with the GE 21.7 Cu. Ft. Manual Defrost Chest Freezer. This spacious freezer is perfect for large families, hunters, or anyone who needs extra food storage. Its manual defrost system ensures optimal efficiency, while the Energy Star rating helps reduce utility costs. With ample space and a user-friendly design, it’s an excellent addition to any garage or basement.
Points forts du design
- Recessed Handle
Pourquoi vous l'aimerez
- Easily see what is inside with LED lighting
- Keep your frozen food secure with an external lock
- Organize and store your favorite foods with 5 sliding baskets
| UGS/Modèle | FCM22DLWW |
| Marque | GE |
| Modèle | FCM22DLWW |
| Couleur | White |
| Capacity | 21.7 cu. ft. |
| Energy Star | Yes |
| Defrost Type | Manual |
| Width | 73.25" |
| Height | 33.375" |
| Depth | 33" |
| Weight | 210 lbs |
| UPC | 084691823128 |
| État | Nouveau |
- Audible temperature alarm
- LED interior lighting
- Lock with key
- Power 'On' light
- Second level rail for easy access to sliding baskets
Accessoires inclus
- 5 Sliding Storage Baskets
Garantie
1-Year Limited Warranty




