Votre panier est vide
Keep your frozen foods safe and organized with the Frigidaire 20.9 Cu. Ft. Upright Freezer, featuring Power Outage Assurance to maintain cold temperatures for up to 2 days. The frost-free design eliminates manual defrosting, while adjustable shelves offer flexible storage. Ideal for large families or bulk shoppers who need reliable, spacious freezing solutions.
Points forts du design
- Reversible Door Swing
Pourquoi vous l'aimerez
- Keeps food frozen for over two days if there is a power outage
- Maintains a consistent temperature throughout the freezer
- Easily organize your family's frozen favorites with adjustable shelves and door bins
| UGS/Modèle | FFUV2136AW |
| Marque | Frigidaire |
| Couleur | White |
| Capacity | 20.9 Cu. Ft. |
| Defrost Type | Frost-Free |
| Width | 32.875" |
| Height | 72.25" |
| Depth | 31.125" |
| Weight | 220 lbs |
| UPC | 012505232936 |
| État | Nouveau |
- Power Outage Assurance
- EvenTemp™ Cooling System
- Flexible Interior Organization System
- Door Ajar Alarm
- Floor-Projected Power-On Indicator
Garantie
1-Year Limited Warranty





