Votre panier est vide
Maximize your frozen storage with the Frigidaire 20.9 Cu. Ft. Upright Freezer. Featuring frost-free technology and Energy Star certification, this freezer delivers efficient, hassle-free performance. Its spacious interior is ideal for large families or bulk shoppers seeking organized, reliable food preservation.
Points forts du design
- Smudge-resistant ebony black finish
Pourquoi vous l'aimerez
- Maintains a consistent temperature to keep food frozen solid
- Large capacity for bulk food storage
| UGS/Modèle | FFUV2136AV |
| Marque | Frigidaire |
| Couleur | Ebony Black |
| Capacity | 20.9 Cu. Ft. |
| Energy Star | Yes |
| Defrost Type | Frost-Free |
| Width | 32.875" |
| Height | 72.5" |
| Depth | 31.125" |
| Weight | 220 lbs |
| UPC | 012505232751 |
| État | Nouveau |
- EvenTemp™ Cooling System circulates cold air to prevent warm spots
- Power Outage Assurance keeps food frozen for over two days
- Flexible interior organization system with adjustable shelves and door bins
- Door ajar and high temp alarm
Garantie
1 Year Limited Warranty





