Votre panier est vide
The Frigidaire 13 Cu. Ft. Frost-Free Upright Freezer offers ample storage for your frozen essentials, with a spacious interior and adjustable shelving. Its frost-free technology ensures hassle-free maintenance, keeping your food fresh and your freezer easy to organize. Perfect for large families or bulk shoppers, this freezer delivers reliable performance and convenience.
Points forts du design
- Auto-Close Doors
Pourquoi vous l'aimerez
- Keeps food frozen for over two days if there is a power outage
- Prevents spoiled food with door ajar and high temp alarms
- Provides a consistent temperature throughout the freezer
| UGS/Modèle | FFUE1326AW |
| Marque | Frigidaire |
| Modèle | FFUE1326AW |
| Couleur | White |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 13.0 Cu. Ft. |
| Energy Star | No |
| Defrost Type | Frost-Free |
| Width | 25.63" |
| Height | 67.75" |
| Depth | 27.63" |
| Weight | 157 lbs |
| UPC | 012505231018 |
| État | Nouveau |
- EvenTemp™ Cooling System
- Power Outage Assurance
- Flexible Interior Organization System
- Door Ajar Alarm
- Floor-Projected Power-On Indicator
Garantie
1-Year Limited Warranty




