Votre panier est vide
Moffat 6.2 cu. ft. Top Load Electric Dryer
UGS: MTX22EBMRWW|État: Nouveau
$1049.00
En stock
Color: White
Dryer Electric HE
Qté:
-+
Dryer Electric HE
Points forts du design
- White finish
- Classic top-load design
Pourquoi vous l'aimerez
- Prevents over-drying with Auto Dry technology
- Reduces wrinkles with the Wrinkle Care option
- Flexible installation with a reversible door
| UGS | MTX22EBMRWW |
| Marque | Moffat |
| Modèle | MTX22EBMRWW |
| Couleur | White |
| Voltage | 240V |
| Capacity | 6.2 cu. ft. |
| Fuel Type | Electric |
| Dry Cycles | 4 |
| Heat Selections | 3 |
| Width | 27" |
| Height | 44" |
| Depth | 26.75" |
| Weight | 110 lbs |
| État | Nouveau |
- Auto Dry
- 3 Heat Selections
- Wrinkle Care
- End-of-Cycle Signal
- Upfront Lint Filter
- Reversible Door
Accessoires inclus
- Power Cord (sold separately)
Garantie
1-Year Limited
