Votre panier est vide
Handle large laundry loads with ease using the GE 7.2 cu. ft. Capacity Electric Dryer. The durable aluminized alloy drum and four heat selections ensure thorough, gentle drying for all your fabrics. The SaniFresh cycle eliminates bacteria, providing peace of mind for families. With its spacious drum and user-friendly controls, this dryer is perfect for busy households seeking efficiency and reliability.
Pourquoi vous l'aimerez
- Large capacity handles bigger loads
- Sanitizes clothing and reduces certain bacteria
- Sensor Dry helps prevent overdrying
| UGS/Modèle | GTD49EBMRDG |
| Marque | GE |
| Modèle | GTD49EBMRDG |
| Couleur | Diamond Gray |
| Capacity | 7.2 cu. ft. |
| Drum Material | Aluminized Alloy |
| Heat Selections | 4 |
| Width | 27" |
| Height | 44" |
| Depth | 29.5" |
| Weight | 104 lbs |
| UPC | 084691873116 |
| État | Nouveau |
- SaniFresh Cycle
- Sensor Dry
- Extended Tumble
- Reversible door
- Upfront lint filter
Garantie
Limited 1-year entire appliance
.webp&w=1920&q=75)
.webp&w=1920&q=75)
.webp&w=1920&q=75)




