Votre panier est vide
The GE 4.1 cu. ft. Ventless Condenser Front Load Dryer offers efficient drying without the need for external venting. Its stainless steel drum ensures durability, while the compact 24" design fits seamlessly into small spaces. Perfect for apartments and condos, this electric dryer delivers powerful performance and gentle fabric care in a ventless solution.
Points forts du design
- Stainless steel drum
- Glass door
- Compact 24" width
Pourquoi vous l'aimerez
- Can be installed conveniently in a closet, apartment or other small space
- Long-lasting and durable drum resists rust and helps protect clothes
- Continually monitors temperature and moisture to prevent over-drying
| UGS/Modèle | GFT14JSIMWW |
| Marque | GE |
| Modèle | GFT14JSIMWW |
| Couleur | White |
| Capacity | 4.1 cu. ft. |
| Fuel Type | Electric |
| Venting Type | Ventless Condenser |
| Drum Material | Stainless Steel |
| Width | 23.4375" |
| Height | 33.5" |
| Depth | 25.25" |
| Weight | 102 lbs |
| UPC | 084691834217 |
| État | Nouveau |
- Ventless condenser dryer
- Sensor Dry
- Reverse-a-Door
- Electronic touch controls
- My Cycle settings
- Multiple drying cycles
Produits compatibles
GFW148SSMWW
Garantie
Limited 1-year entire appliance










