Votre panier est vide
The Electrolux 8.0 Cu. Ft. Front Load Electric Dryer with Predictive Dry™ is your go-to solution for efficient laundry drying. With a spacious 8.0 Cu. Ft. capacity, it can handle large loads with ease, making it perfect for busy families. The innovative Predictive Dry™ technology adjusts drying time based on the load, ensuring your clothes are dried perfectly every time. Plus, its Energy Star certification means you can save money on your energy bills while enjoying high-performance drying.
Pourquoi vous l'aimerez
- Prevents over- or under-drying
- More precise drying
- Removes wrinkles and refreshes clothes
- Reduces static
- Flexible installation
- Prevents tangling
- Child safety
- Illuminates drum interior
| UGS | ELFE773CMW |
| Marque | Electrolux |
| Couleur | Merlot |
| Voltage | 240V |
| Capacity | 8.0 Cu. Ft. |
| Fuel Type | Electric |
| Energy Star | Yes |
| Width | 27" |
| Height | 38" |
| Depth | 31.5" |
| Weight | 145 lbs |
| UPC | 012505510011 |
| État | Nouveau |
- Predictive Dry™
- LuxCare® Dry System
- Instant Refresh
- Perfect Steam™
- Reversible Door
- Extended Tumble
- Control Lock
- LED Lighting
Produits compatibles
ELFW7738MW
Garantie
1 Year Limited
