Votre panier est vide
Maximize your laundry space with the Electrolux 24'' Compact Front Load Dryer featuring IQ-Touch™ Controls. This ventless condensing dryer offers a generous 4.0 cu. ft. capacity and is stackable for flexible installation. The advanced IQ-Touch™ interface provides easy cycle selection, while the ventless design is perfect for apartments or homes without external venting. Enjoy efficient, gentle drying in a compact footprint.
Points forts du design
- Compact 24" width
- Digital display
Pourquoi vous l'aimerez
- Can be installed anywhere without external venting
- Prevents tangling and wrinkling with reverse tumble action
- Compact design is perfect for apartments and small spaces
| UGS/Modèle | ELFE422CAW |
| Marque | Electrolux |
| Couleur | White |
| Capacity | 4.0 Cu. Ft. |
| Stackable | Yes |
| Dryer Type | Ventless Condensing |
| Width | 24" |
| Height | 33.5" |
| Depth | 25" |
| Weight | 130 lbs |
| UPC | 012505380591 |
| État | Nouveau |
- Ventless Condensing Dryer Technology
- IQ-Touch™ Controls
- Gentle Dry Technology
- Reverse Tumble
- 7 Dry Cycles
- Reversible Door
Produits compatibles
ELFW4222AW
Garantie
1 Year Limited Warranty







