Votre panier est vide
Experience superior cleaning performance with the GE® Dishwasher with Top Controls. Operating at a quiet 50 dBA, this dishwasher features a hybrid stainless steel tub for durability and efficiency. With multiple wash cycles, including Heavy, Normal, Light, AutoSense, Sanitize, and Steam Prewash, you can customize your cleaning experience to suit your needs. The Dry Boost feature ensures that your dishes come out sparkling clean and dry, making it an ideal choice for busy households.
Points forts du design
- Top Controls
- Stainless Steel finish
| UGS | GDT635HSRSS |
| Marque | GE |
| Modèle | GDT635HSRSS |
| Couleur | Stainless Steel |
| Cycles | Heavy, Normal, Light, AutoSense, Sanitize, Steam Prewash, Dry Boost |
| Energy Star | Yes |
| Sound Level | 50 dBA |
| Tub Material | Hybrid Stainless Steel |
| Rack Material | Nylon |
| Water Filtration | 3-Stage Filtration |
| Width | 23.75" |
| Height | 34" |
| Depth | 24" |
| Weight | 100 lbs |
| UPC | 067732156942 |
| État | Nouveau |
- Dry Boost™
- Steam + Sani
- Bottle Wash Jets
- Wash Zones
- Piranha™ Hard Food Disposer
- Adjustable Upper Rack
- 3-Level Wash System
- Delay Start
- Child Lock
- WiFi Connect
Compatible maison intelligente
SmartHQ App
Garantie
1 Year Limited (parts and labor)

















