Votre panier est vide
Get reliable cleaning power with the GE Top Control Dishwasher, featuring a durable plastic interior and advanced sanitize cycle for peace of mind. The Dry Boost technology ensures dishes come out dry and ready to use, while quiet 50 dBA operation makes it suitable for any kitchen. Energy Star certified, this dishwasher is both efficient and affordable.
Points forts du design
- Stainless Steel Finish
- Top Controls
Pourquoi vous l'aimerez
- Monitor performance and check cycle status using your mobile device
- Gets hard-to-dry items like plastics up to 3 times drier than standard heated dry
- Wash a true half-load in either the upper or lower rack
| UGS/Modèle | GDT635HSRSS |
| Marque | GE |
| Modèle | GDT635HSRSS |
| Couleur | Stainless Steel |
| Energy Star | Yes |
| Sound Level | 50 dBA |
| Control Type | Top Control, Electronic |
| Tub Material | Plastic |
| Place Settings | 16 |
| Width | 23.75" |
| Height | 34" |
| Depth | 24" |
| Weight | 60 lbs |
| UPC | 084691873260 |
| État | Nouveau |
- Built-in WiFi
- Dry Boost™
- Steam + Sani
- Bottle Jets
- Wash Zones
- Piranha Hard Food Disposer
Compatible maison intelligente
SmartHQ AppAmazon AlexaGoogle Assistant
Garantie
1 Year Limited Parts & Labor











