Votre panier est vide
Experience sparkling clean dishes every time with the GE Top Control Dishwasher, featuring a sleek stainless steel interior for lasting durability. The innovative Dry Boost technology ensures dishes come out dry and ready to use, while the Sanitize Cycle eliminates 99.9% of bacteria for peace of mind. With a quiet 46 dBA operation and a spacious 16 place setting capacity, this dishwasher is perfect for busy families and entertainers alike. Energy Star certification means you save on utility bills without sacrificing performance.
Points forts du design
- Top Controls
- Fingerprint Resistant Stainless Steel Finish
- Pocket Handle
Pourquoi vous l'aimerez
- Gets dishes up to 3 times drier than standard dry cycles
- Loosens tough soils and reduces bacteria
- Provides extra capacity for utensils and small items
| UGS/Modèle | GDT670SYVFS |
| Marque | GE |
| Modèle | GDT670SYVFS |
| Couleur | Fingerprint Resistant Stainless Steel |
| Capacity | 16 Place Settings |
| Energy Star | Yes |
| Sound Level | 46 dBA |
| Tub Material | Stainless Steel |
| Width | 23.75" |
| Height | 34" |
| Depth | 24" |
| Weight | 105 lbs |
| UPC | 084691851211 |
| État | Nouveau |
- Dry Boost™
- Steam + Sani
- Third Rack
- Piranha™ Hard Food Disposer
- 1-Hour Wash Cycle
- AutoSense Wash Cycle
Accessoires inclus
- 3rd Rack
- Silverware Basket
Garantie
1-Year Limited Parts and Labor











