Votre panier est vide
Experience next-level dishwashing with the GE Top Control Dishwasher, featuring a stainless steel interior, auto open dry, and ultra-quiet 47 dBA operation. The advanced drying system ensures dishes are cabinet-ready, while Energy Star certification guarantees efficiency. Sleek top controls make it a stylish and functional addition to any modern kitchen.
Points forts du design
- Fingerprint Resistant Stainless Steel
- Stainless Steel Interior
- Top Controls
Pourquoi vous l'aimerez
- The door automatically opens at the end of the cycle to let moisture escape
- Loosens tough soils and reduces bacteria
- Easily clean an entire flatware collection or small utensils
- Cleans hard-to-reach areas inside tall items
| UGS/Modèle | GBT600SSVFS |
| Marque | GE |
| Modèle | GBT600SSVFS |
| Couleur | Fingerprint Resistant Stainless Steel |
| Energy Star | Yes |
| Sound Level | 47 dBA |
| Control Type | Top Control, Electronic |
| Tub Material | Stainless Steel |
| Place Settings | 16 |
| Width | 23.75" |
| Height | 34" |
| Depth | 24" |
| Weight | 98 lbs |
| UPC | 084691873239 |
| État | Nouveau |
- Auto Open Dry
- Steam + Sani
- 3rd Rack
- Bottle Jets
- Piranha Hard Food Disposer
- Adjustable Upper Rack
Garantie
1 Year Limited Parts & Labor
.webp&w=1920&q=75)















