Votre panier est vide
Experience the ultimate in convenience with the GE® 24" Portable Dishwasher. Boasting a spacious interior for up to 12 place settings, this Energy Star certified appliance delivers powerful cleaning while operating at a quiet 54 dBA. The durable stainless steel tub ensures longevity and easy maintenance, making it perfect for busy families or apartments where flexibility and efficiency are key.
Points forts du design
- Stainless steel finish
- Pocket handle
- Laminate top provides extra counter space
Pourquoi vous l'aimerez
- Offers full-size dishwasher performance with the flexibility of a portable design
- Stainless steel interior provides durability and improved drying performance
| UGS/Modèle | GPT225SSLSS |
| Marque | GE |
| Modèle | GPT225SSLSS |
| Couleur | Stainless Steel |
| Capacity | Up to 12 place settings |
| Energy Star | Yes |
| Sound Level | 54 dBA |
| Tub Material | Stainless Steel |
| Number of Cycles | 3 |
| Width | 23.625" |
| Height | 36" |
| Depth | 25.375" |
| Weight | 135 lbs |
| UPC | 084691829639 |
| État | Nouveau |
- Autosense Cycle
- Piranha™ Hard Food Disposer
- Sanitize option (NSF Certified)
- 3-level wash system
- Delay Start
Garantie
1 Year Limited Warranty (Entire Appliance, Parts and Labor)






