Votre panier est vide
Upgrade your dishwashing experience with the Frigidaire Gallery 24'' Built-In Dishwasher featuring the EvenDry™ System. This quiet, 49 dBA dishwasher accommodates 14 place settings and boasts a durable stainless steel tub for superior cleaning and longevity. Energy Star certified, it’s perfect for eco-conscious households seeking powerful performance and sleek design.
Points forts du design
- Smudge-Proof® Stainless Steel
- Pocket Handle
- Stainless Steel Interior
Pourquoi vous l'aimerez
- Get a better clean with our powerful OrbitClean® Wash System
- Get a complete dry with the EvenDry™ system
- Durable stainless steel tub helps with drying and resists odors
| UGS/Modèle | GDPH4525AF |
| Marque | Frigidaire Gallery |
| Modèle | GDPH4525AF |
| Couleur | Smudge-Proof Stainless Steel |
| Energy Star | Yes |
| Tub Material | Stainless Steel |
| Decibel Level | 49 dBA |
| Place Settings | 14 |
| Width | 24" |
| Height | 35" |
| Depth | 25" |
| Weight | 81 lbs |
| UPC | 012505641673 |
| État | Nouveau |
- 34-Minute Quick Wash
- EvenDry™ System
- DishSense® Technology
- OrbitClean® Wash System
- Adjustable Upper Rack
Garantie
One-Year Limited Warranty







