Votre panier est vide
The Frigidaire Gallery 24'' Built-In Dishwasher with EvenDry™ System ensures your dishes come out sparkling clean and perfectly dry. Its stainless steel tub resists stains and odors, while the quiet 49 dBA operation keeps your kitchen peaceful.
With 14 place settings, this dishwasher is perfect for families or frequent hosts. Enjoy reliable cleaning performance and modern style in one sleek appliance.
Points forts du design
- Smudge-Proof® Stainless Steel
- Top Control
Pourquoi vous l'aimerez
- Ensures a remarkable dry on all dishes
- Provides better water coverage for a thorough clean
- Resists fingerprints and cleans easily
- Automatically adjusts the cycle time based on how much cleaning your dishes need
| UGS/Modèle | GDPH4515AD |
| Marque | Frigidaire Gallery |
| Couleur | Stainless Steel |
| Tub Material | Stainless Steel |
| Decibel Level | 49 dBA |
| Place Settings | 14 |
| Width | 24" |
| Height | 33.5" |
| Depth | 25" |
| Weight | 80 lbs |
| UPC | 012505232962 |
| État | Nouveau |
- EvenDry™ System
- BladeSpray® Arm
- Sanitize Option
- DishSense® Technology
- Adjustable Upper Rack
Garantie
1 Year Limited





