Votre panier est vide
Experience the Frigidaire Gallery 24'' Built-In Dishwasher, designed for modern living. With a capacity of 14 place settings and a quiet operation at just 49 dBA, this dishwasher is perfect for those who value peace in their kitchen. Its Energy Star certification ensures that you save on energy costs while enjoying powerful cleaning performance. Ideal for families and anyone who entertains frequently, this dishwasher combines functionality with a sleek design.
Points forts du design
- Smudge-Proof® Stainless Steel
Pourquoi vous l'aimerez
- Thorough cleaning with OrbitClean® Wash System
- Sanitizes dishes, removing 99.9% of common household bacteria
- Efficient drying with EvenDry™ System
- Resists fingerprints and smudges
| UGS | GDSP4735AF |
| Marque | Frigidaire Gallery |
| Couleur | Smudge-Proof Stainless Steel |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 14 Place Settings |
| Energy Star | Yes |
| Sound Level | 49 dBA |
| Wash Cycles | 7 |
| Drying System | EvenDry™ System |
| Width | 24" |
| Height | 33.5" |
| Depth | 25" |
| Weight | 75 lbs |
| UPC | 012505502948 |
| État | Nouveau |
- DishSense™ Technology
- OrbitClean® Wash System
- NSF® Certified Sanitize Rinse
- EvenDry™ System
- Multiple-Cycle Options
- Delay Start
- Adjustable Upper Rack
- Stainless Steel Interior
- Smudge-Proof® Stainless Steel
- MaxBoost™ Dry
Accessoires inclus
- AquaFit™ Silverware basket
Garantie
1 Year Limited
