Votre panier est vide
The Frigidaire Gallery 24'' Built-In Dishwasher delivers powerful cleaning with a quiet 47 dBA operation and a spacious stainless steel tub. Accommodating up to 14 place settings, it’s perfect for families and entertainers. Advanced features ensure sparkling dishes every time, while the sleek design enhances any modern kitchen.
Points forts du design
- Stainless steel tub
- Smudge-Proof™ finish resists fingerprints
Pourquoi vous l'aimerez
- Provides a powerful, more complete water coverage
- Automatically adjusts the cycle time based on how much cleaning your dishes need
- Dries dishes thoroughly
| UGS/Modèle | GDSH4715AF |
| Marque | Frigidaire Gallery |
| Modèle | GDSH4715AF |
| Couleur | Stainless Steel |
| Size | 24 in. |
| Energy Star | Yes |
| Sound Level | 47 dBA |
| Tub Material | Stainless Steel |
| Place Settings | 14 |
| Width | 24" |
| Height | 33.5" |
| Depth | 25" |
| Weight | 78 lbs |
| UPC | 012505230985 |
| État | Nouveau |
- OrbitClean® Wash System
- DishSense™ Technology
- SaharaDry™
- 34-Minute Quick Wash
- Adjustable Upper Rack
- Smudge-Proof™ Stainless Steel
Accessoires inclus
- Silverware Basket
Garantie
Limited 1-year parts and labor




