Votre panier est vide
The Frigidaire Gallery 24'' Built-In Dishwasher is designed for those who value quiet efficiency and style. With a capacity of 14 place settings and an impressive sound level of just 50 dBA, this dishwasher ensures that your kitchen remains a peaceful haven while tackling your dishwashing needs. Its Energy Star certification means you can save on energy costs while enjoying a powerful clean. Perfect for families and those who entertain frequently, this dishwasher combines performance with elegance.
Pourquoi vous l'aimerez
- Thorough cleaning with OrbitClean® Wash System
- Sanitizes dishes, removing 99.9% of common household bacteria
- Efficient drying with EvenDry™ System
| UGS | GDPH4525AF |
| Marque | Frigidaire Gallery |
| Modèle | GDPH4525AF |
| Couleur | Stainless Steel |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 14 Place Settings |
| Energy Star | Yes |
| Sound Level | 50 dBA |
| Wash Cycles | 7 |
| Drying System | EvenDry™ System |
| Width | 24" |
| Height | 33.5" |
| Depth | 25" |
| Weight | 75 lbs |
| UPC | 012505502979 |
| État | Nouveau |
- DishSense™ Technology
- OrbitClean® Wash System
- NSF® Certified Sanitize Rinse
- EvenDry™ System
- Multiple-Cycle Options
- Delay Start
- Adjustable Upper Rack
- Stainless Steel Interior
- AquaFit™ Silverware Basket
Accessoires inclus
- AquaFit™ Silverware basket
Garantie
1 Year Limited
