Votre panier est vide
Experience next-level cooking with the GE Profile™ 36" Smart Built-In Touch Control Induction Cooktop. Its sleek black ceramic glass surface and intuitive glide touch controls make meal prep effortless and stylish. With five powerful burners, including an 11" 3700W Power Boil element, you can sear, simmer, and sauté with precision and speed.
Perfect for modern kitchens, this induction cooktop offers rapid, even heating and easy cleanup. The smart features and elegant design cater to home chefs seeking both performance and sophistication in their culinary space.
Points forts du design
- Sleek black glass surface
- Modern touch controls
Pourquoi vous l'aimerez
- Boil water in seconds with Power Boil
- Control two 7" elements simultaneously to heat large cookware
- Syncs with GE Profile hoods and ranges via Chef Connect
| UGS/Modèle | PHP7036DTBB |
| Marque | GE Profile |
| Couleur | Black |
| Voltage | 240V |
| Energy Star | No |
| Control Type | Glide Touch Controls |
| Main Element | 11" 3700W Power Boil |
| Cooktop Surface | Black Ceramic Glass |
| Number of Burners | 5 |
| Width | 36" |
| Height | 4.625" |
| Depth | 20.875" |
| Weight | 47 lbs |
| UPC | 084691839556 |
| État | Nouveau |
- Five Induction Elements
- 11" 3700W Induction Element
- Glide Touch Controls
- SyncBurners capability
- Kitchen timer
- Control lock capability
- Hot surface indicator lights
Compatible maison intelligente
SmartHQ AppAmazon AlexaGoogle AssistantChef Connect
Garantie
1 Year Limited Parts & Labor

