Votre panier est vide
Elevate your culinary experience with the GE Profile™ 36" Built-In Touch Control Electric Cooktop. Featuring five powerful burners, this cooktop offers the versatility you need for all your cooking endeavors. The electronic touch controls provide precise temperature adjustments, ensuring your meals are cooked to perfection every time. With a sleek design that seamlessly integrates into your kitchen, this cooktop is perfect for both novice cooks and seasoned chefs alike. Enjoy the ease of cleaning with its smooth surface, making post-meal cleanup a breeze.
Points forts du design
- Black ceramic glass surface
- Stainless Steel trim
Pourquoi vous l'aimerez
- Precise control for various cooking needs
- Easy to clean smooth glass surface
| UGS | JP3036SLSS |
| Marque | GE |
| Modèle | JP3036SLSS |
| Couleur | Stainless Steel |
| Amps | 40A |
| Voltage | 240V |
| Wattage | 9600W |
| Control Type | Electronic Touch |
| Cooktop Type | Electric |
| Element - Center | 7" 1900W Melt |
| Number of Burners | 5 |
| Element - Left Rear | 6" 1500W |
| Element - Left Front | 8" 2500W Power Boil |
| Element - Right Rear | 6" 1500W Warming Zone |
| Element - Right Front | 12"/9" 3000W/2200W Dual |
| Width | 36" |
| Height | 5.5" |
| Depth | 20.875" |
| Weight | 39 lbs |
| UPC | 084691823795 |
| État | Nouveau |
- 5 Radiant Cooking Elements
- 8" Power Boil Element
- 12"/9" Dual Element
- Melt Setting
- Warming Zone
- Electronic Touch Controls
- Keep Warm Setting
- Control Lock Capability
- Hot Surface Indicator Lights
Garantie
1-Year Limited