Votre panier est vide
The GE 30" Built-In Knob Control Electric Cooktop delivers reliable performance with a modern black ceramic glass surface. Its radiant smoothtop elements provide even heat distribution and easy cleaning, making it ideal for busy kitchens. Enjoy effortless control and a sleek look that complements any contemporary kitchen design.
Points forts du design
- Frameless black glass surface
- Knob controls
Pourquoi vous l'aimerez
- Cook foods quickly and evenly on a sleek, glass surface
- Enjoy a modern, seamless look
| UGS/Modèle | JP3030SWSS |
| Marque | GE |
| Couleur | Stainless Steel |
| Size | 30 in. |
| Element Type | Radiant Smoothtop |
| Cooktop Surface | Black Ceramic Glass |
| Width | 29.75" |
| Height | 4" |
| Depth | 21" |
| Weight | 38 lbs |
| UPC | 084691811186 |
| État | Nouveau |
- Four radiant cooking elements
- Two 8" Power Boil elements
- Keep Warm setting
- Melt setting
- Hot surface indicator lights
Garantie
Limited 1-year entire appliance




